Easy 2 Lease. Profesjonalny leasing dla firm.

Odwiedź nas w biurze

Ul. Kamienińskiego 47, Kraków

Godziny pracy

Pon-pt: 9.00-17.00

Leasing operacyjny

Leasing operacyjny

Leasing operacyjny to możliwość regularnej wymiany parku maszynowego.

Leasing operacyjny to szansa rozwój Twojej firmy bez angażowania znacznych środków finansowych. Poznaj jego zalety i dowiedz się, jak może na nim skorzystać Twoja firma! Dzięki niemu zbudujesz silną pozycję na rynku i wyróżnisz się na tle konkurencji. 

Leasing operacyjny pomaga firmom umacniać pozycje na rynku bez konieczności angażowania znacznych środków finansowych oraz stanowi atrakcyjną alternatywę dla kredytu bankowego. 

Mówiąc w skrócie leasing operacyjny jest umową, w myśl której leasingodawca – czyli instytucja finansująca – przekazuje leasingobiorcy – czyli nabywcy – w używanie pewien przedmiot w zamian za określoną opłatę. 

Różnica pomiędzy leasingiem operacyjnym, a finansowym polega na tym, że w przypadku tego pierwszego przedmiot leasingu pozostaje do końca trwania umowy własnością leasingodawcy. 

Opłata wstępna oraz płacone najczęściej co miesiąc raty leasingowe przedsiębiorca może wrzucić w swoje koszty, a podatek VAT odliczyć od każdej raty.

Po zakończeniu umowy leasingobiorca może wykupić przedmiot objęty leasingiem lub podpisać kolejną umowę w ramach której otrzyma nowe urządzenie.

Leasing operacyjny ‚zdejmuje’ z głowy przedsiębiorcy wiele kwestii związanych z przedmiotem leasingu, na przykład dokonywanie odpisów amortyzacyjnych czy ubezpieczenie. 

Taka forma finansowania zapewnia dużą elastyczność, nie angażuje jednorazowo firmowych środków finansowych i pozwala na regularną wymianę parku maszynowego.

Skontaktuj się z Easy2Lease i poznaj najlepsze oferty leasingu operacyjnego dla swojej firmy!

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Leasing finansowy

Zyskaj elastyczność finansową i zwiększ możliwości swojej firmy dzięki leasingowi finansowemu.

Napisz do nas

Wypełnij krótki formularz, a my jak najszybciej skontaktujemy się z Tobą.